ŠSH je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. Namen tega ukrepa je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Pomoč je predvidena za povrnitev stroškov nabave sadja, zelenjave ter mleka za učence od 1. do 9. razreda, ki so vpisani v tem šolskem letu.

Na šoli je vodja Sheme učiteljica Danijela Belovič. Sadje in zelenjavo bomo razdeljevali enkrat tedensko, mleko in jogurte pa enkrat na dva tedna v za to predvidenih prostorih. Razdeljevanje bo enakomerno in pravično za vse učence.

GOSPODINJSKI KROŽEK

Učenci se podrobneje seznanijo s pripravo in pomenom zdrave prehrane. Veliko delajo praktično in pri svojem delu uporabljajo lokalno pridelano hrano.

SPOZNAVANJE ZELENJAVE IN POLJŠČIN V 1. IN 2. RAZREDU

Učenci so od doma prinesli prinesli predvsem zelenjavo, ki jo pridelajo doma. Učenci so jo poimenovali, tipali, vonjali, nekatere smo tudi okušali, razvrščali in na koncu pripravili razstavo.

SLIKANJE TIHOŽITJA, SADJE – Likovna dela učencev od 1. do 3. razreda