V četrtek, 30. maja 2024, smo na šoli izpeljali zaključek bralne značke. Obiskala nas je težko pričakovana Vesna Radovanovič – knjižničarka, pravljičarka in mladinska pisateljica.

Predstavila nam je pravljico o petelinčku, ki jo je napisala sama. Govori o simpatičnem petelinčku, ki kljub svoji mladosti dobi pomembno vlogo – jutranje kikirikanje in bujenje živali na kmetiji. Delo odlično opravlja, dokler se nekega dne ne zbudi z bolečim grlom. Pred bolečim grlom ga reši le pridnost, saj je kljub grenkemu okusu vsak dan spil, kar mu je zdravnik naročil.

Učenci so povedali, da je bilo druženje nepozabno, saj jih je pisateljica s svojim nastopom, toplino in z mnogimi talenti, ki jih ima (doživeto pripovedovanje pravljic, dramatizacija, sposobnost motivacije …) naravnost očarala in navdušila.

Tjaša Volmut, šolska knjižničarka