V Tednu otroka, ki je letos potekal od 2. 10. do 8. 10. 2023 pod geslom Zakaji in zatoji radovednosti, smo v vrtcu eksperimentirali, preizkušali, si ogledali zanimive stvari. Otroci so imeli možnost sami sodelovati pri načrtovanju dejavnosti. Že kar nekaj časa jih je zanimalo zakaj in kakšno je igrišče pri Malem Kobilju. V ponedeljek smo se odpravili na sprehod do tja. Tam smo videli, da so na lesenih tablah opisane živali, ki naj bi živele na tem območju. Prav tako so opisane rastline in drevesa, ki uspevajo tam. V torek smo se odpravili do ograjenih gozdnih živali na Malem Vreju. Mi smo opazoval živali (jelene, srne različnih barv, …) , one so opazovale nas. V sredo smo ostali v vrtcu in si sami pripravili sveži sadni sok. Otroci so imeli možnost rezati, prinašati sadje v sokovnik, ga stiskati in okušati. V četrtek smo raziskovali zakaj poper v mineralni vodi pleše, v navadni samo plava na gladini. Zakaj se poper boji detergenta? Izvedli smo čarovnijo z mlekom in opazovali barvne vzorce. Najbolj so bili zanimivi mehurčki v olju. Eksperiment smo naredili kar dvakrat. Čudili smo se barvnemu dežju, ki smo ga pričarali kar v kozarcu. V petek smo si še ogledali kmetijo Bukovčevih, kjer nam je ati Borut pokazal krave v hlevu in krave na travniku. Mama Aleksandra je otroke razveselila s čokoladnim mlekom, ki ga pripravlja v njihovi sirarni.  Ob vrnitvi v vrtec smo si še ogledali prireditev, kjer so učenci recitirali različne pesmi na temo letošnjega Tedna otroka. Učenci prvega razreda so bili sprejeti v šolsko skupnost. Bil je res zanimiv teden, kjer smo si postavili veliko zakajev in dobili, raziskali, okušali, eksperimentirali veliko zatojev.