V ponedeljek, 11. 4. 2022, sem se udeležil 32. zasedanja Nacionalnega otroškega parlamenta, ki je potekalo v Državnem zboru RS.  Zasedanja se je začelo ob 9. uri. Najprej smo izpolnili glasovnice za temo 33. Otroškega parlamenta in jih oddali v glasovalno skrinjico. Sledilo je delo v petih delovnih skupinah. Sam sem bil v skupini v kateri smo razpravljali o Poklicih sedanjosti in poklicih prihodnosti. Potem je sledilo srečanje s predsednikom, gospodom Borutom Pahorjem, in skupinsko fotografiranje. Ob 12. uri smo svoja razmišljanja in ugotovitve predstavili na plenarnem delu, v družbi ministrov in poslancev. Nato je bila razglašena še tema prihodnjega Otroškega parlamenta, ki bo Duševno zdravje otrok in mladih. Želim si, da bi bili naši predlogi slišani in upoštevani. Udeležba na Nacionalnem otroškem parlamentu mi bo ostala v lepem spominu.

Zapisal: Nik Barbarič

Povezava do posnetka zasedanja 32. Nacionalnega otroškega parlamenta (RTV SLO)