Dragi učenci, spoštovani starši,

v času zaprtja šol je naša šolska knjižnica ob torkih še vedno na voljo za izposojo knjig.

O njenem ponovnem odprtju boste obveščeni z novim obvestilom na spletni strani.

Nekateri učenci imate knjige za bralno značko že doma in jih pridno berete, ostali pa si pri izbiri knjig lahko pomagate tudi s spodnjimi vrsticami. Zbrala sem nekaj predlogov, da vam bo lažje pri izbiri gradiva.

1. Za bralno značko lahko ”veljajo”:

• knjige iz domače knjižnice (tudi knjige, ki so jih kot otroci brali starši, pa jih imajo še vedno doma), seveda tudi tiste, ki niso na letnih bralnih seznamih; za starejše zrele bralce devetletke so prav gotovo že primerna tudi nekatera dela književnosti za odrasle;
  • pesmice, zgodbice, poljudni članki iz revij, ki jih imajo vaši mladi bralci morda doma;
  • ljudske pesmi, pravljice in druga gradiva, ki jih starši otrokom zapojejo, povedo … morda jih skupaj zapišejo, se jih naučijo …

2. Biblos: Ponuja izposojo in prodajo e-knjig.

3. Portal Franček: Jezikovni portal za učence osnovnih in srednji šol

4.  Polno knjig, pravljic, radijskih iger in oddaj najdete na naslednjih straneh:

5. Dostop do knjig založbe Genija

6. Youtube kanal bralne značke

Na YouTube kanalu BZ je prosto dostopnih nekaj video vsebin, ki si jih lahko ogledate in se tudi sami motivirate za branje knjig.

Torej, izbire in idej za branje je veliko, tako za učence razredne kot tudi predmetne stopnje. Izberite knjigo in uživajte v branju!

Ob koncu pa še zavrtite svoje KOLO SREČE in se poigrajte.

Tjaša Volmut, šolska knjižničarka