Na ta dan se je pred 130. leti rodil in pred 50. leti umrl naš znani mladinski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je » dobra knjiga – zlata knjiga.«

Bevk je tudi zapisal: »Dobro knjigo je treba večkrat vzeti v roke, vsakikrat se bralcu odkrijejo lepote in resnice. Branje nam odkriva življenje in svet, nam bogati srce in znanje. To je važno, zakaj brez bogastva srca ni mirnega sožitja med ljudmi in brez znanja ni mogoč napredek, po katerem vsi strmimo.« (Grivarjevi otroci, Pastirci)

Ta dan smo slovesno obeležili tudi v naši šolski knjižnici in tako odprli začetek bralne sezone.

Prvošolca sta bila gosta v šolski knjižnici, ki je sedaj začasno na sedežu naše občine.

Najprej smo se pogovorili o pravilih, ki veljajo v šolski knjižnici, nato sem jima glasno prebrala knjigo, ki so jo dobili v dar vsi prvošolci v Sloveniji. Letos je bila izbrana knjiga Slavka Pregla – Smejalnik in cvililna zavora, katere ilustrator je Kostja Gatnik.

Po branju sta učenca pripovedovala o  doživetjih, ki sta jih občutila med branjem. Posebno všeč so jima bile fotografije, ki so krasile slikanico.

Ob koncu ure sta polnih zadovoljnih vtisov zapustila knjižnico.

Naj ostane še naprej dobra knjiga tudi zlata knjiga.

Vsem učencem šole želim veliko bralnih užitkov.

Kdo pa sploh je zlati bralec?