Z učenkama sem pri interesni dejavnosti Prekmurščina naredila dramsko ustvarjanje (kratek dialog med babico in vnukinjo) na temo letošnjega medšolskega otroškega parlamenta – Moja poklicna prihodnost.

30. medšolski otroški parlament je bil letos 11. februarja prav na naši šoli, kjer sta v kulturnem programu, s to točko, nastopili naši učenki.

Učenki sta se predstavili z dialogom v prekmurščini. Pogovarjali sta se predvsem o razlikah med poklici nekoč in danes. Omenjali sta tudi to, kateri poklici so dandanes aktualni, kdo vpliva na odločitev pri izbiri poklica ter da je v času šolanja pomembno to, da pri izbiri poklica upoštevaš lastne želje, znanje in sposobnosti. Na koncu sta sklenili, da je pomembno, da se pri izbiri srednje šole, in s tem tudi poklica, odločaš sam.

Pri projektu sta sodelovali Pia Kocet Puhan, učenka 8. razreda in Lucija Vugrinec, učenka 9. razreda.

Posnetek Platforma raznolikosti.