Teden otroka 2022

Od 3.10. do 9.10. 2022, je bil Teden otroka, letos pod geslom: Skupaj se imamo dobro. Dejavnosti v tem tednu so načrtovali otroci sami.

V ponedeljek, so otroci narisali sebe in svojega prijatelja med igro in sledila je prosta igra po njihovem lastnem izboru.

V torek, smo obiskali Muco copatarico, vendar pa smo jo spet zgrešili in »njena hiška« je bila prazna.

V sredo, smo se odpravili na nogometno igrišče, kjer smo se igrali na velikih igralih. Po igri, smo obiskali vzgojiteljico Ines, ki nas je bila zelo vesela.

V četrtek, smo dan preživeli v telovadnici, kjer so otroci ob športnih pripomočkih razvijali koordinacijo gibanja in ravnotežje.

V petek, pa smo pripravili pravi kino. Risani film smo si ogledali na velikem platnu in zraven jedli kokice.

V oktobru smo spoznavali zdrav način življenja, kaj potrebujemo za življenje ter ohranjanje in krepitev zdravja. Ogledali smo si prehransko piramido in naredili prehranski semafor. Otroci so spoznali, da lahko jemo vso hrano, vendar uravnoteženo.